pondělí 30. září 2013

3. ročník běhu 2HRADY

V sobotu jsme vyrazili v silné sestavě - Jana, Simon, Šimon, Wojta a Marmota - na 3. ročník běhu 2HRADY do Bradlecké Lhoty. Samotný závod běžel: Marmota (potřetí), Jana (poprvé) a Wojta (poprvé 7,2 km, loni 1500 m). Simon se Šimonkem tentokrát běhojeli s kočárkem mimo soutěž. Protože je závod zařazen do Českého poháru běhů do vrchu, účastnili se ho i excelentní vrchaři vč. 2 keňských závodníků a 1 závodnice, kteří si na HRADY odskočili v rámci rozklusu na nedělní Běchovice. Hlavním důvodem ale byly nejspíše poměrně štědré prize money za vítězství. Běželo se stejně jako předešlé 2 ročníky za slunného počasí, nicméně v lesních úsecích byl takový chlad, až z toho omrzaly prsty. Na Kumburku byl první v rekordu a pro nás ostatní v těžko uvěřitelném čase 27:14 reprezentant v běhu na lyžích Jiří Magál. Dvě sekundy za ním potom první z keňských běžců. Marmota snížil oproti loňsku svůj váhový hendikep o 5 kg a tak v cíli byl v čase o 2,5 minuty lepším než loni (45:08). Za chvilku doběhojeli Simon se Šimonkem, kteří by s kočárkem čistě terénní úsek výběhu na Kumburk neprojeli, a tak museli zvolit objízdnou trasu po zpevněných cestách. Úctyhodný výkon! Janin čas se při její první účasti zastavil na pěkných 48:34 a kousek za ní už byl v cíli bez zjevně velké únavy v čase 49:05 i Wojta, který zaznamenal z K.O. největší úspěch a ve své juniorské kategorii obsadil 3. místo. K.O. bylo tedy opět „na bedně“! Odvoz z Kumburku byl opět zajištěn a v kulturáku v Bradlecké Lhotě už na nás čekala výborná gulášovka, na malého Šimona potom soudek s pivem :)