čtvrtek 14. srpna 2014

Jívácký osadní kros - 2.8.2014

Po cestě na dovolenou do Českého Švýcarska jsme se s Wojtou zastavili za Loučení u rybníku Jívák na Jíváckém osadním krosu na 8,5 km. Hlavním organizátorem závodu byl poděbradský radní Ivo Bártl. Na startu jsme zahlédli pár známých tváří, a to i z Poděbrad. Vlastní závod se běžel v pěkném lesním prostředí, terén byl mírně zvlněný. Jen i v lese bylo dost teplo, a tak se hmotnější Marmota brzy přehřál:)Zhruba v půlce trati jsem za sebou periferně zahlédl Wojtu, a proto nezbývalo, než trochu přidat a nenechat nás veterány zahanbit mladou krví. V plánu jsem měl držet tempo 5 min na km, což se podařilo a časem 42:27 jsem skončil třetí v kategorii. Ale od konce:). Wojta v druhé půli trochu zpomalil, ale umístil se nakonec lépe než Marmota a ve své kategorii časem 44:40 skončil čtvrtý od konce:). Byl ale nejmladším běžcem ve startovním poli. Závěr: příjemné zpestření letní sezóny,závod v pěkném prostředí. Běžcům K.O. i jejich doprovodu doporučuji.