úterý 12. srpna 2014

Maraton Českým rájem - Předsedův rekord

V neděli 10. srpna 2014 se vydala malá skupinka členů KO do Ráje. Předseda proto, aby běžel maraton v krásné přírodě a podpořil již tradiční akci Martina Šandery. Mova a Marmota jeli podpořit Předsedu - Mova na kole, Marmota na koloběžce, ta se však rozbila a musel se spolehnout na vlastní nohy. Nálada před startem byla výborná, teplota až příliš vysoká. 
 Martin uděloval poslední pokyny před startem u pomníku na rozcestí. Všichni bedlivě naslouchali a za chvíli už bylo odstartováno.

 Cesta vedla nejdříve po silnici, potom po zpevněné cestě, při průběhu první vesnicí byli běžci povzbuzováni přítomnými chalupáři. Toho pak Mova využila a požádala rekreanty, aby jí opravili kolo a mohla pokračovat do občerstvovací stanice.
 Trasa byla vybrána pečlivě a nabízela krásné výhledy na dominanty Českého ráje. Počasí mohlo být vybráno lépe, vedro bylo velké.
 Mova štastně dojela do Doubravice poblíž Hrubé Skály, kde na 25 km ochotní dobrovolníci občerstvovali běžce vodou zevnitř i zvenčí. Marmota se tam dopravil vlakem a už jsme vyhlíželi Předsedu. Ten přibíhal v překvapivě dobré náladě, ale s radostí si namočil hlavu do lavoru a pak se nechal osvěžit proudem vody.

Marmota se zatím rozcvičoval a připravoval se vyrazit na trať jako doprovod a případně zdravotník, kdyby Předseda příliš zeslábl. 
 Oba kamarádi vyběhli a vydali se na zbytek trati. Do cíle však po 15 hodině dorazil po 19 km pouze Marmota...co se stalo?! Ztratil se snad Předseda v lese nebo se svalil v křečích do příkopu?!

 Nikoliv, za chvíli už se objevil živ a zdráv a dokonce s úsměvem v cíli. Jak ale potvrdili nejen naši bežci, horko a závěrečný 4km kopec sebraly mnoho sil a tempo bylo pomalejší než jindy. Proto se Předseda a Marmota stihli zastavit i na jedno pivo.To se jim ještě při žádném závodě nestalo, ale tady bylo nutné doplnění tekutin a minerálů pro přežití. Z toho důvodu doběhl Předseda o chvíli za Marmotou - musel platit za pivo.
 V cíli už se podávalo bohužel jen lahvové. Oba borci zhodnotili akci pozitivně. Padlo zde několik rekordů - za prvé délka překonala běžný maraton - naměřili jsme 44,4 km - a za druhé Předseda měl rekord: nikdy ještě neběžel tak dlouho! Čas v cíli 5:00:23, ovšem je nutno odečíst 5 minut na pivo, takže celkový čas nepřesáhl 5 hodin. Diplom si Předseda z rukou Martina převzal právem a s radostí.

Děkujeme Marmotovi za podporu, to se pozná dobrý kamarád :-). Vydařená akce, doporučujeme ostatním na příští rok.

Ještě doplňuji foto ze skvělé občerstvovací stanice na 37.km:
1 komentář:

  1. Bravo všem třem, ale Předsedovi zvlášť !! Jana

    OdpovědětVymazat