neděle 22. prosince 2013

2. ročník Memoriálu Káji Otíka

Ačkoliv mnozí z nás doufali, že k tomu nedojde, nastala neděle 22. prosince, kdy ve 14 hodin jsme se měli vrhnout už podruhé do kalných a chladných vln na soutoku Cidliny a Labe. Kupodivu, ačkoliv se snad někomu nechtělo, sešli jsme se v maximálním počtu. Na soutoku v zamračeném dni už před určenou dobou postávali tito otužilci : Pavel, Zdeněk, Jana a Simon, kteří všichni dojeli na kole! Následně dorazili Vilém, Mova s Předsedou, za nimi Pokladník, Marmota a také Petr C. Doprovodu a příznivců bylo hodně, hlavně ženy a děti (viz fota). 
 Shodou okolností slavil Šimon a Simon svátek, takže jsme se před koupelí posilnili kmínkou.

 Psi netrpělivě vyli, možná i proto, že si přečetli nápis na mikyně Petra C.

Voda Labe i Cidliny byla klidná, nefoukalo. Marmota provedl vědecká měření: voda 2 stupně, vzduch 5 stupňů. Tedy ideální počasí nebo zatraceně studená voda, jak se to vezme...

 Nálada však stoupala a Pokladník byl jako první hotov s přípravami. Hned po něm se začali postupně svlékat i ostatní.

 Přízračná Sísa vše pozorovala... Boty do vody byly nutností, vstup nebyl po kluzkých kamenech vůbec jednoduchý, jak se přesvědčili Mova se Zdeňkem, kteří jako první dosáhli druhého břehu Cidliny. Mova jásala, ale na zpáteční cestě už měla obavy, zda doplave a přijala vděčně pomocnou ruku JItky při výlezu.

 Simon zjistil, že voda je studená a snaži se dostat zpět na molo, ale marně. Musel tedy i s Pokladníkem plavat až do třetiny Labe. Tento pěkný výkon pak zopakoval i Předseda. Také Vilém zdolal Cidlinu bez problémů, a to i když pravidelně netrénoval. To Pavel se připravoval svědomitě a jistě dnes nelitoval.
 Jitka se do vody neohroženě vrhla s další skupinou. Pokladník mezitím zjistil, že Labe není tak hluboké,  jak jsme mysleli.

 Petr C. se raději držel za Marmotou, který sice neměl plavky, ale zato měl záchranný kruh. Pozor, některé fotky na rajčeti nejsou vhodné pro nezletilé! Petr se nakonec velice radoval, ale Labe se rozzlobilo na Pokladníka a uázalo mu svou sílu, takže musel bojovat s vlnami.


Jako poslední plavali Předseda a Jana, která také poprvé dosáhla ostrůvku. Předseda plaval statečně až do Labe, ale nakonec mu Jitka také musela pomáhat z vody.:-)
 Mezitím měli kolemjdoucí možnost vidět úplně červené běžce v plavkách na stezce u Cidliny.
A po výkonu nás čekalo zasloužené občerstvení a skupinové foto všech 11 statečných plavců. Psi žadonili o pamlsky a nebyli odmítnuti. Snad jim pak nebylo špatně. Vydařená akce, třikrát hurá otužilcům a KO Poděbrady zvlášť! Děkujeme podporovatelům a fanouškům.


Zapsala Mova, zcela vysílená, protože první pokus o blog těsně před dokončením zmizel i se všemi fotkami. Koukněte na kompletní fotky na http://pigi28.rajce.idnes.cz/Memorial_Kaji_Otika_2013/

2 komentáře:

  1. Perfektní kronikářská práce, Movo! Měla bys dostat žurnalistickou cenu!

    OdpovědětVymazat
  2. Tak to tě, Movo, lituju, že ti zmizel blog před dokončením. To já bych na reparát neměl už sílu. Díky ti!

    OdpovědětVymazat