neděle 12. ledna 2014

Neoficiální náhradní Jizerská 50 2014

Počasí letos Jizerské 50 letos vůbec nepřálo. V prosinci to sice ještě vypadalo slibně, ale v lednu už v nižších polohách vykvetly stromy, sníh z Jizerek bohužel zmizel a závod byl bez náhrady zrušen.

Členům K.O. Poděbrady tedy nezbývalo než ukázat, že to mají v sobě,  a v Poděbradech na Jezeře 2 zorganizovat náhradní Jizerskou 50.

Závodu se zúčastnili registrovaní i neregistrovaní běžci.
Někteří museli vzhledem k nekompletní výstrojí i mírně zaimprovizovat.
Závod odstartoval výstřelem neoficiální běžec Simon a
šlo se do toho. 50 i 30 měly společný start a všichni z první vlny.
Běželo se na mělčinu a zpět. Pozoruhodný výkon podal Jirka, který byl letos poprvé na běžkách.
Během závodu došlo i k menšímu incidentu, kdy se do trasy závodu připletlo divoké zvíře.
Celoživotní ochránkyně přírody Mova, která plynně ovládá několik jazyků, zvíře za pomoci grimas snadno odehnala. Nutrie může být ještě ráda, že incident neřešil Petr, který zase velmi dobře ovládá některé techniky, jež by mohly mít pro ni fatální důsledky.
Z cílové fotografie by se mohlo zdát, ze zvítězil Předseda, ale bohužel tomu tak nebylo. Vítězem se stal Pokladník, který závod dokázal dokončit v čase jednoho Kuklíka. Doufejme, že 48. ročník již bude na sněhu. Prosím Movu o doplnění fotodokumentace.