pátek 30. září 2011

Běh přes 2 hrady - 24.9.2011

V sobotu jsme si s Předsedou a jeho skoro celou rodinou naplánovali výlet do Bradlecké Lhoty za Jičínem, kde se měl uskutečnit 1. ročník běhu "2 hrady“. A závod se opravdu uskutečnil, leč naše plánovaná účast na běhu se smrskla pouze na proběhlou střevní virozou odvodněného Marmotu. Tentokrát skolil moribundus jinak odolného Předsedu, a tak se nemohl závodu zúčastnit ani jako divák a fanda. Narozdíl od večerní pivní sešlosti, že... :)
Na to, že šlo o první ročník běhu, měli pořadatelé všechno bezchybně zorganizované, což většina závodníků-běžců a závodníků-chodců kvitovala. Marmota se tentokrát ( Pokladník by určitě glosoval, že "jinak tomu ani nikdy jinak nebylo") zařadil mezi závodníky-chodce. Inu, tyhle kopce pro nás roviňáky s nadváhou moc nejsou. Výběh k první zřícenině hradu - Bradlec (547 m n.m.) - ještě šel, tam mi 71-letý matador Sedláček utekl jen asi o 100 m, které jsem při seběhu stáhl. Ale druhé, delší a hlavně v závěru prudší stoupání do cílové mety na Kumburku (642 m n.m.), bylo již nad Marmotovy síly, a tak cca 700 m jsem skutečně šel. Čas i výsledek je ostudný, proto ho zde uvádět nebudu. Zájemci si ho mohou nalézt na www.2hrady.cz :)
Jinak ale - výborná organizace, krásné počasí, nádherné výhledy,...Doporučuji. Ale - nepodceňovat a před takovým závodem potrénovat kopce! 400 m převýšení na 7-mi kilometrech není málo.
Pro přiblížení závodu jsem si vypůjčil úryvek z tisku : „Za nádherného podzimního počasí dorazilo v sobotu 24.9.2011 na 1. ročník běžeckého závodu přes hrady Bradlec a Kumburk do Bradlecké Lhoty 107 běžců. I s doprovodem a diváky zde bylo kolem 250 lidí a takový zájem pořadatele příjemně potěšil. V hlavním závodě na 7,2 km startovalo 68 běžců. Stupně vítězů byly obsazeny velmi kvalitně, zvítězil mnohonásobný mistr ČR a český reprezentant v běhu do vrchu Jan Havlíček z ASK Slavia Praha, který trať zvládl za vynikajících 28:21. Na záda mu však statečně dýchal Martin Berka z AC Turnov, který byl v cíli na Kumburku jen o 26 vteřin později. Jeho bratr Radim v barvách stejného oddílu si doběhl pro třetí místo. V ženách si jasné vítězství připsala Jana Lenčová z SG Jablonec nad Nisou, druhá byla v celkovém pořadí Helena Vavrušová z Ligy100 Praha a třetí Lucie Smith z Vrchlabí. Kompletní výsledky naleznete na www.2hrady.cz. V dětských kategoriích pro děti do 4 a 6 let běželo celkem 29 kluků a holčiček. Všichni si odnesli účastnický list a nějakou cenu. Závod žáků na 1.500 metrů ovládl mezi deseti soupeři Jan Svoboda, běžecký talent z AC Mladá Boleslav. Pořadatelé děkují všem účastníkům i partnerům a těší se na shledání při 2. ročníku.“

Žádné komentáře:

Okomentovat