neděle 12. října 2014

Hajrá, Hajrá Budapešťský maraton

Před startem jsme se potkali s Janou, Šimonem, Lisou a Jaques a vydali se na start, který byl na Náměstí hrdinů. Simon šel individuálně  vyzvednout si startovní číslo. Už ráno bylo velké teplo a bylo jasné, že běh nebude žádná procházka růžovou zahradou (a nebyla).

Na start jsme to měli kousek a tak jsme s Janou ušetřili nějaké sily. Horší to měl Simon a Marmota, kteří se museli ještě přesunout 4 km pěšky na start 30ky.


Pár minut jsme postáli na startu a pak již vyběhli do vyhřátých ulic. Už na 1. km jsem propotil tričko a vzhledem k teplu raději zapomněl na všechny ambice. Zůstal mi jediný cíl - přežít. To znamenalo především se nepřehřát. Snažil jsem se, pokud to šlo, běžet ve stínu a vždy se řádně ochladit na občerstvovačkách.


 
Trasa závodu vedla několikrát přes Dunaj. Byly krásné výhledy na řeku a budapešťské památky. Diváci byli super a výkřiky hajrá, hajrá povzbuzovali běžce. Velké teplo způsobilo, že už od 18. km se začali objevovat běžci v křečích, po 20. km i zkolabovani běžci a po 30. km se frekvence houkajícich sanitek ještě zvýšila.

Po 30.km jsem raději i já přešel do indiánského běhu. Mělo to sice špatný vliv na můj čas, ale zase jsem dorazil do cíle ve slušném stavu. Tomáše jsem našel jako vyvrhlého vorvaně až na pokoji. Dalo mi velkou práci, přesvědčit ho, aby opustil pohodlné lůžko. Nakonec se nám podařilo dostat do termálních lázní Kerely, kde jsme se příjemně zrelaxovali a dostali vlčí hlad.


Cestou na hotel jsme zhltli několik výborných kebabů a vše zapili několika Soproni.

Janu se Simonem jsme bohužel už neviděli. Noc proběhla celkem klidně. Jedno malé zachrapání se mi podařilo vyřešit domluvou. Ráno jsme si nakoupili různé pochoutky a na nádraží Keleti nastoupili do vlaku směr Kolín.

A sportovní výsledky? Především velká gratulace Janě, která v těžkých podmínkách zvládla svůj první maraton za 4:28. Předseda 4:20, Marmota 2:56, Simon 2:39. Hubeňouři podali dobré výkony, ale my ostatní zase nazvedali o tisíce tun navíc.

Běhu zdar!

A ještě jsme dostali při cestě domů odškodnění od Českých drah za nedodržení teplotní pohody.

1 komentář:

  1. No, časy nic moc:) (až na Janu), ale jinak pěkná práce.
    A pěkný výlet.
    Pokladník

    OdpovědětVymazat